Yhteydenotto

vasatokka@inari.fi / +358 400 670 561

Angelintie 696
99870 INARI

Vasatokan sijainti kartalla
Nuoriso- ja luontomatkailukeskus Vasatokka sijaitsee vain 10 kilometrin etäisyydellä Inarin kirkonkylästä, Riutulan kylässä. Keskuksemme edustalla aukeaa kaunis Muddusjärvi ja Muotkatunturien erämaa-alue.

Majoitusvaraukset, Liikuntasalin vuorot, yhteydenottopyynnöt

"(vaadittu)" näyttää pakolliset kentät

Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.
  • Henkilöstö

  • Riitta Kämäräinen
    Toimitusjohtaja

    riitta.kamarainen@inari.fi

    Toimitusjohtaja

    Riitta Kämäräinen

  • Johanna Kilponen
    Kansainvälisen nuorisotyön ohjaaja

    johanna.kilponen@inari.fi

    Kansainvälisen nuorisotyön ohjaaja

    Johanna Kilponen

  • Sari Kotikangas
    Nuorisotyö, Nuotta koordinaattori

    sari.kotikangas@inari.fi

    Nuorisotyö, Nuotta koordinaattori

    Sari Kotikangas

  • Mikko Ljetoff
    Leirikoulut, nuorisotyö

    mikko.ljetoff@inari.fi

    Leirikoulut, nuorisotyö

    Mikko Ljetoff

  • Mirkka Harmainen
    Viestintä, markkinointi, some, vastaanotto

    mirkka.harmainen@inari.fi

    Viestintä, markkinointi, some, vastaanotto

    Mirkka Harmainen

  • Mirva Tastula
    Kansainvälisen nuorisotyön ohjaaja

    mirva.tastula@inari.fi

    Kansainvälisen nuorisotyön ohjaaja

    Mirva Tastula

  • Jouni Fick
    Kiinteistönhuolto

    Kiinteistönhuolto

    Jouni Fick

  • Jorma Savolainen
    Kiinteistönhuolto

    Kiinteistönhuolto

    Jorma Savolainen

  • Satu Jokela
    Keittiö

    Keittiö

    Satu Jokela

Nuorisokeskukset

Vasatokka on yksi Suomen yhdeksästä nuorisokeskuksesta. Suomen nuorisokeskukset muodostavat valtakunnallisen verkoston ja ovat yhdessä Suomen suurin leirikoulujen järjestäjä – ja samalla loistavia luontoloma- ja kokouspaikkoja. Tutustu myös muihin nuorisokeskuksiin:

Suomen nuorisokeskukset kartalla

Laskutusohje